تبلیغات
دانود فیلم - گزارش ماهیانه:

گزارش ماهیانه:

 

نوشته شده توسط:

گزارش ماهیانه:

ساختمانی که برای پروژه خود انتخاب کرده ام در خ-تختی کوچه خسراقی واقع است که تا سقف طبقه همکف پیش رفته است. در اولین بازدید خود از ساختمان پایه های اطمینان هنوز در زیر سقف وجود داشت و  افرادی مشغول اجرای ستونهای طبقه اول بودند که برای این کار آرماتورهای طولی را ابتدا با چند خاموت بسته و سپس آن را در محلی بالاتر از زمین گذاشته و با توجه به نقشه های موجود که تعداد و فاصله دقیق آنها از یکدیگر آمده است اقدام به بستن بقیه خاموت ها با استفاده از مفتول سیمی میکنند بعد آن را در به بالای طبقه برده و با میلگردهای انتظار سقف همکف بوسیله مفتول اتصال می دهند و ثابت نگاه می دارند، برای تمام ستونها همین کار را انجام می دهند.

بعد از این مرحله نوبت به قالب بندی ستونها جهت بتن ریزی می رسد که برای این کار می توان از قالب های چوبی و فلزی و ... استفاده کرد، که در این پروژه از قالب های فلزی استفاده شده است. قالب ها را در اطراف ستون قرار داده و با پیچ یا میله ای بنام کلمپس قالب ها را به هم می بندند و محکم می کنند.

برای بتن ریزی ستونها عموما از بتن هایی که در محل توسط بتونیر ساخته میشود استفاده می شود که بوسیله فرغون تا محل بتن ریزی حمل و داخل ستون ریخته می شود. بعد از بتن ریزی، ستونها را با شمع های چوبی تراز بندی می کنند و بعد از 1-2 روز قالب ها را باز می کنند و دور آن را با گونی می پوشانند و تا چند روز آب پاشی می کنند.

سپس قالب های زیرین تیرها را آماده می کنند و میلگردهای طولی و خاموت ها را در ارتفاع می بندند و در روی قالب می گذارند و بعد نوبت تیرچه های بتنی می رسد که معمولا در طول کوچکتر قرار می گیرند و در بین تیرچه ها بلوک های تو خالی  قرار می گیرد، قالب بندی و آرماتور گذاری پله در همین مرحله صورت   می گیرد چون بتن ریزی سقف و پله با هم انجام می شود. پس از انجام قالب بندی و آرماتور گذاری پله و نصب تیرچه و بلوک بر روی سقف از میلگردهای حرارتی که برای جلوگیری از انبساط وانقباض و ترک خوردن بتن بکار می رود استفاده می شود، و در نهایت با پر کردن درزهای انبساط ساختمان بتن ریزی انجام  می شود.

بتن سقف توسط تراک میکسرها به محل آورده می شود و به وسیله لوله هایی که به راحتی به یکدیگر وصل می شوند به طرف سقف هدایت می شوند و در انتهای لوله یک لوله خرطومی قابل حرکت وصل می شود که پس از آماده شدن لوله ها بتن به وسیله پمپی با فشار زیاد از لوله ها خارج می شود.

بتن ریزی باید از یک طرف سقف و از انتهای آن شروع شود و ابتدا شناژها پر شوند. در هنگام بتن ریزی ویبره کردن بتن از اهمیت زیادی برخوردار است چون اگر خوب ویبره نشوند بتن نمی تواند به آن مقاومتی که باید برسد دست پیدا کند.  در هنگام بتن ریزی افرادی حضور دارند که بتن ها را به فضای خالی هدایت می کنند و یک نفر هم مشغول مسطح کردن بتن است.

 

 این کارها را تا پر شدن تمام فضای خالی سقف ادامه می دهند و سپس برای بتن ریزی پله از بالا به پایین شروع به ریختن بتن می کنند.

تا 24 ساعت پس از اتمام بتن ریزی نباید بر روی آن راه رفت تا بتن خوب بگیرد. لازم به ذکر است که میلگردهای ستون در حدود 20 سانتی متر باید از سقف بیرون باشد تا در مرحله بعد به آرماتورهای ستون وصل شوند.

مراحل بعد ستون گذاری و تیر ریزی و پله و اجرای سقف طبقه بعد است که تمام این ها مانند مراحل گفته شده در قبل انجام می گیرد.

هم اکنون ساختمان در مرحله بتن ریزی سقف طبقه دوم به علت گرانی بتن ساکن مانده است.

به امید آنکه هر چه زودتر بتن ارزان شود.

 

Editor نرم افزاری برای ویرایش عکس ها (نرم افزارهای کاربردی) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
تایپ عبارات فارسی در قسمت Title نرم افزار VideoStudio دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
رفع اختلالات ویندوز با روشی جدید و کارآمد دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
دسترسی و مدیریت ایمیل‌های Hotmail ،MSN و Live از طریق Gmail دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
جایگزینی مناسب برای NotePad ویندوز به نام NotePad++ (نرم افزارهای کاربردی) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
نمایش صفحه Alt-Tab با ظاهر ویندوز XP در ویندوزهای ویستا و 7 دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
از بین بردن محدودیت 4 گیگی استفاده از رم در ویندوزهای 7 و ویستای 32 بیتی دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
نرم افزاری برای نگهداری و مدیریت پسوردهای متعدد شما (نرم افزارهای کاربردی) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
تم‏های مخفی ویندوز 7 دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
سوگواری آقا امام حسین علیه السلام (مطالب عمومی) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
نسل جدید مشاوره املاک در ایران دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
سال نو مبارک (مطالب عمومی) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
پنهان کردن یک فولدر (ترفند یاهو! مسنجر) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
تقلب در بازی‏های فلش تنها با استفاده از یک کلید میانبر! دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
بازگرداندن فایلهای معیوب سیستمی (ترفند یاهو! مسنجر) دوشنبه 13 اردیبهشت 1389
لیست آخرین پستها